بهداشتی

انتخاب بهترین مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک برای پیشگیری از ویروس کرونا

ویروس کرونا

ازآنجاکه امروزه ویروس کرونا شیوع زیادی پیداکرده و راه‌های انتقال آن سریع‌تر و راحت‌تر شده، انتخاب  بهترین مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک برای پیشگیری از کرونا به یکی از دغدغه‌ها و مشکلات اغلب افراد تبدیل‌شده است.

ماسک‌ها باید محافظ خوبی باشند تا نه‌تنها محافظ افراد سالم در برابر بیماری کرونا باشند، بلکه مانع از انتشار تنفس فرد بیمار به بیرون نیز شوند. همچنین استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای پیشگیری از ویروس کرونا می‌باشد و به‌صورت مرتب باید وسایل و خانه و اجناس خریداری‌شده را با استفاده از آن ضدعفونی کنید تا ویروس‌های احتمالی آن از بین برود. میزان درصد الکل موجود در ضدعفونی‌کننده‌ها اهمیت بسیار زیادی داشته و شما باید این محصول را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید. جهت تهیه بهترین مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک برای پیشگیری از کرونا تنها کافیست وارد سایت پارسان پاک‌شده و بهترین و باکیفیت‌ترین ماسک‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده را در آن مشاهده کنید.

ضرورت استفاده از ماسک در زمان شیوع ویروس کرونا

استفاده از ماسک برای حفظ سلامت و پیشگیری از ویروس کرونا ضروری است و با استفاده از ماسک می‌توانید از سلامت خود  اطرافیانتان محافظت کنید. در شرایط عادی استفاده از ماسک برای افراد سالم ضروری نبوده ولی استفاده از آن به‌سلامت بیشتر بدن کمک می‌کند.

آشنایی با انواع ماسک‌ها جهت پیشگیری از مبتلایی به ویروس کرونا

ماسک‌ها دارای جنس و مدل‌های مختلفی هستند و باید متناسب با نیاز خود مناسب‌ترین ماسک را خریداری کنید. ماسک‌ها به‌طورکلی به سه دسته ماسک پارچه‌ای، ماسک فیلتر دار و ماسک جراحی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر سه به شیوه خود از ورود آلودگی‌ها و ویروس‌ها به دستگاه تنفسی جلوگیری می‌کنند.

ماسک پارچه‌ای

ماسک‌های پارچه‌ای همان‌طور که از نام آن مشخص است از جنس پارچه بوده و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی موجود می‌باشد. هر چه بافت پارچه ریزتر باشد، کیفیت ماسک‌ها بیشتر است به همین دلیل ماسک‌های پارچه‌ای را به‌صورت دولایه طراحی می‌کنند تا راه نفوذ ویروس و آلودگی به داخل را مسدود نمایند.

ماسک جراحی

ماسک‌ جراحی یکی از بهترین گزینه‌ها برای محافظت از دستگاه تنفسی در مقابل ویروس کرونا می‌باشد. الیاف این ماسک‌ها درهم‌تنیده بوده و پس از هر بار استفاده باید آن را به صورتی اصولی از بین برد. این ماسک‌ها شکلی مستطیلی داشته و در دو طرف آن کش هایی وجود دارد که در پشت گوش قرار می‌گیرد.

ماسک فیلتر دار

ماسک‌های فیلتر دار قابلیت‌های بسیاری داشته و به‌صورت کامل از ورود ذرات معلق در هوا جلوگیری می‌کند. میزان فیلترینگ ماسک‌های فیلتر دار باعث ایجاد تنوع در این ماسک‌ها شده است. ماسک‌های فیلتر دار را می‌توان پس از استفاده شسته و مجدد استفاده کرد.

نحوه محافظت ماسک در برابر ویروس کرونا

صحبت کردن و یا عطسه فرد مبتلا به کرونا ویروس را در هوا پراکنده کرده و می‌تواند باعث مبتلا شدن فرد سالم شود. استفاده از ماسک‌ها از ورود ذرات معلق در هوا و ویروس‌ها در هوا به داخل دستگاه‌های تنفسی جلوگیری کرده و از این طریق از بدن شما در برابر بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

انواع ضدعفونی‌کننده‌ها 

ضدعفونی‌کننده‌ها انواع مختلفی دارند و از رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها ضدعفونی‌کننده‌های الکلی و ژل ها می‌باشد. از ضدعفونی‌کننده‌ها برای از بین بردن ویروس‌های دست و سطوح استفاده می‌شود.

کیفیت ضدعفونی‌کننده‌ها تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت آن داشته و برای این‌که این ضدعفونی‌کننده‌ها به‌خوبی ویروس‌ها را از بین ببرد باید از محصولات باکیفیت استفاده کنید. شما می‌توانید بهترین مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک برای پیشگیری از کرونا را از فروشگاه پارسان پاک خریداری کنید.

۰/۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *