شوینده ها

روش های جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از وسایلی است که برای نظافت خانه و برداشتن باری از دوش اعضای خانواده ساخته شده است. اما برای اینکه این ماشین ظرفشویی به بهترین نحو عمل کند به جرم گیری ماشین ظرفشویی، شوینده ای مناسب، جلا دهنده و یا نمک ماشین ظرفشویی احتیاج دارید.

اهمیت جرم گیری ماشین ظرفشویی

شستن هر روزه ظرف های کثیف و چرب باعث می شود خود ماشین ظرفشویی به مرور زمان کثیف شود یا مجراهای آن بسته شود و جرم بگیرد. و یا حتی بوی نامطبوعی به خود بگیرد و سر و صدای آن زیاد شود. لذا برای حفظ کارکرد ماشین ظرفشویی لازم است که یک بسته جرم گیری ماشین ظرفشویی تهیه کنید. البته به شیوه های سنتی و خانگی هم می توان جرم گیری  را انجام داد که در ادامه متن به آن اشاره می کنیم. توجه داشته باشید که در صورت عدم جرم گیری ممکن است دستگاه دیگر به خوبی روز اول کار نکند و ظرف ها همچنان چرب یا کثیف باقی بمانند که در صورت ادامه این روند ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد شود. دوره جرم گیری تقریبا ۱ الی ۲ ماهه است.

طریقه جرم گیری ماشین ظرفشویی

استفاده از پودرها یا مایع جرم گیر بسیار طرفدار دارد چرا که راحت تر و سریع ترند. به خصوص جرم گیر ماشین ظرفشویی فینیش یا بوش که به خاطر کیفیت آن مشهور شده اند. برای جرم گیری باید ابتدا دفترچه راهنما را چک کنید تا اگر توصیه به خصوص یا روند ویژه ای دارد آن را رعایت کنید.

عموما پودر را باید در قسمت مخصوص که در ماشین ظرفشویی تعبیه شده بریزید. دستگاه را روشن کنید و صبر کنید تا کار شستشو به اتمام برسد و سپس در ماشین ظرفشویی را برای مدتی باز بگذارید تا محتوای آن خشک شود. سپس تمام درزها، منافذ، آب پاش ها و مجراها را چک کنید تا اگر جرم و زباله ای در آن باقی مانده جدا کنید.

حال شما یک ماشین ظرفشویی تمیز و بدون جرم دارید. شما می توانید جرم گیرها را در چند مدل قرص، مایع و یا پودر تهیه کنید. برای مثال شرکت پریل در دو نوع قرص و مایع جرم گیر را برای شما آسان کرده است.

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرمگیری ماشین ظرفشویی به شیوه سنتی و خانگی

شما برای انجام این کار باید ابتدا تمام قطعاتی را که جدا می شوند مانند سبد ها یکی یکی جدا کنید. و در سینک آن ها را با دقت بشویید. برای شستشوی بهتر و با نتیجه بیشتر می توانید از سرکه استفاده کنید. یا همراه با مایع ظرفشویی سرکه سفید را مخلوط کنید.

سپس سعی کنید با یک فرچه و یا مسواک تمام سوراخ ها، درزها و منفذها را تمیز کنید. به خصوص قسمت آب فشان بالا و پایین ماشین ظرفشویی که شامل سوراخ های متعددی هستند.

بعد به سراغ فیلتر انتهای ماشین ظرفشویی بروید که برای گرفتن آشغال ها و زباله ها تعبیه شده است. البته باید حواس تان باشد تا هنگام گذاشتن ظروف تمام زباله ها را از قبل از آن جدا کرده باشید تا مشکلات این چنینی را کم کنید. برای تمیز کردن آن از آب، مایع ظرفشویی و مقدار مناسبی جوش شیرین استفاده کنید. البته در نسخه های جدید ماشین ظرفشویی به جای فیلتر یک استوانه قرار داده اند که زباله ها در آن جمع می شود و کافیست شما آن را تخلیه کنید.

حال نوبت واشر ماشین ظرفشویی است. که با یک پارچه که به سرکه آغشته است آن را تمیز کنید. نگران بوی سرکه نباشید. می توانید آب لیمو و کمی نمک را مخلوط کنید و سپس آن را به تمام قسمت های ماشین ظرفشویی اسپری کنید و یا با پارچه آغشته به آن ماشین را تمیز کنید. و به این ترتیب مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی به اتمام می رسد.

نگهداری از ماشین ظرفشویی

برای اینکه کارآیی ماشین ظرفشویی را مانند روز اول نگه دارید. لازم است که چند نکته را رعایت کنید.

همیشه حواس تان به درجه آب باشد. اجازه بدهید ماشین ظرفشویی همیشه با آب گرم کار کند. تا هم ظرف ها تمیز شوند و عاری از چربی باشند و هم برای ضدعفونی و جرم گیری آب گرم مناسب تر است.

جرمگیری را به تعویق نیندازید. اگر در روز بیش از یک بار از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید هر یک ماه باید جرم گیری را انجام دهید.

پیش از شروع کار با ماشین ظرفشویی تمام گزینه ها و آپشن های آن را بخوانید و از آن مطلع باشید تا بتوانید برای موقعیت های متفاوت مانند ظرف هایی با تعدادکم یا زیاد بدانید از کدام گزینه استفاده کنید. به این ترتیب استهلاک دستگاه هم کمتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *