شوینده ها

شیوه مراقبت از ماشین ظرفشویی

مراقبت از ماشین ظرفشویی

شیوه مراقبت از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از ابزارهایی است که کار خانه را بسیار آسان کرده است. این ماشین ظرف‌های شما را به خوبی پاک کرده و آن‌ها را براق می‌کند. برای این که ماشین ظرفشویی شما به صورت درست و صحیح کار کند و عمری طولانی داشته باشد، باید از آن به خوبی مراقبت کنید.  شیوه مراقبت از ماشین ظرفشویی متعدد بوده که مهم‌ترین روش روش برای مراقبت از ظرفشویی تمیز نگه داشتن آن می‌باشد.

شستشوی داخل ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی شما هر چقدر هم که برند خوبی باشد باز هم جرم گرفته و باکتری و قارچ‌ها در آن تجمع می‌کند. بنابراین ظرفشویی به صورت مدام نیاز به مراقبت و نگهداری دارد.

برای این که از رشد و تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها در ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید باید پس از هر بار استفاده داخل و بیرون آن را تمیز نمایید. برای استفاده از داخل ماشین ظرفشویی می‌توانید از جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا به صورت اصولی و کامل تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های درون ماشین ظرفشویی پاک شود.

ماندن جرم‌ها و آلودگی‌ها درون ماشین ظرفشویی نه تنها به دستگاه شما آسیب می زند، بلکه مانع از شستشوی صحیح ظروف نیز شده و بوی نامطبوع را به دنبال دارد. به همین دلیل جرم گیرهای متعددی برای تمیز کردن و جرم زدایی ماشین ظرفشویی وارد بازار شده که به راحتی ظرفشویی را ضدعفونی کرده و آن را برق می اندازد. استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی نیز توصیه می‌شود .

شستشوی بیرونی ماشین ظرفشویی

همان طور که داخل ماشین ظرفشویی اهمیت زیادی دارد، بیرون آن نیز مهم است. بنابراین باید تمامی قسمت‌های بیرونی ماشین ظرفشویی را به صورت کامل شسته و ضدعفونی کنید تا جرم‌ها و چربی‌ها وارد سیستم داخلی دستگاه نشده و داخل آن رسوب نکند. استفاده از برخی از شوینده‌ها می‌تواند به سیستم داخلی ظرفشویی نفوذ کرده و به آن آسیب بزند به همین دلیل بهتر است از شوینده‌های مخصوص استفاده شود.

شستشو دهنده‌های سطوح یکی از بهترین گزینه برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی می‌باشد. اسپری پاک کننده سطوح تنوع زیادی داشته و شما برندهای مختلفی را می‌توانید در بازار مشاهده کنید. برای مشاهده بهترین و باکیفیت‌ترین برند پاک کننده‌های سطوح و جرمگیرها وارد سایت پارسان پاک شده و با مراجعه به دسته بندی این فروشگاه محصول مورد نظر خود را سرچ کنید.

مراقبت از ماشین ظرفشویی

استفاده از نمک ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی فیلترهایی وجود دارد که می‌تواند کمی سختی آب را کاهش دهید ولی همان طور که می دانید سختی آب بسیار بالا بوده و فرایند شستشو را برای ظرفشویی سخت می‌کند. وارد کردن نمک ظرفشویی به فرایند شستشوی ظروف، سختی آب را بسیار کاهش داده و روند شستشو را برای ماشین ظرفشویی بسیار آسان می‌کند و هیچ گونه فشاری در طی مراحل شستشو به ظرفشویی وارد نشده و از این رو باعث افزایش عمر دستگاه می‌شود. همچنین نمک ظرفشویی باعث کاهش بوی نامطبوع درون دیگ ظرفشویی خواهد شد. علاوه بر آن کاهش سختی آب با استفاده از نمک ظرفشویی فشار کم‌تری به فیلترها آورده و دیرتر جرم گرفته و تعویض کم‌تری دارد.

۰/۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *