شوینده ها

مقایسه قرص ماشین ظرفشویی و پودر ماشین ظرفشویی

مقایسه قرص ماشین ظرفشویی و پودر ماشین ظرفشویی

در این مقاله قصد داریم به مقایسه قرص ماشین ظرفشویی و پودر ماشین ظرفشویی بپردازیم تا شما بتوانید با توجه به معیارهای خود انتخاب درستی داشته باشید.

برای این که شما بتوانید به راحتی شوینده مناسب خود را انتخاب کنید ابتدا لازم دانستید تا شما را با نحوه کار ماشین ظرفشویی آشنا کنیم. در مرحله اول شستشوی ماشین های ظرفشویی آب با فشار بالا به ظرف ها پاشیده شده تا خیس خورده و چربی ها و آلودگی های آن برداشته شود. سپس المنت دستگاه فعال شده و آب داغ را وارد ظرفشویی می کند و همزمان جای شوینده به دستگاه وارد می شود. در مرحله بعدی آب های موجود در ظرفشویی تخلیه شده و مجدد آب تمیز جهت آبگیری وارد دستگاه می شود. در انتها نیز خشک کن روشن می شود تا مرحله خشک شدن ظروف انجام شود.

پودر ماشین ظرفشویی

در گذشته برای شستشوی ظروف از پودر مخصوص برای ماشین ظرفشویی استفاده می شد که به دلیل کیفیت کم و قدرت پایین در شستشوی ظروف، تولید آن کاهش یافته است. پودرهای شوینده این مزیت را دارند که می توانید میزان مصرف آن را کنترل کنید ولی باید در هنگام استفاده از نمک و جلا دهنده نیز استفاده کنید تا بوی بد ظروف را گرفته و آنها را براق کند. لازم به ذکر است که در صورتی که برای شستن ظروف خود از پودر ماشین ظرفشویی استفاده می کنید میزان آن را بر اساس تعداد ظروف و آب وارد شده به ماشین خود بریزید زیرا در صورتی که مقدار آن زیاد باشد کف کرده و مانع از شستن کامل ظروف می شود.

قرص ماشین ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی به دلیل کیفیت و قدت بالا در شستشوی ظروف، امروزه مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است. متاسفانه قرص های تقلبی بسیاری وارد بازار شده است به همین دلیل باید این محصول را از سایت ها و فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

قرص‌های کوانتوم یکی از شوینده های باکیفیت بوده که از چهار بخش توپ قرمز رنگ در میانه قرص که وظیفه جلا دادند را بر عهده دارد، قسمت سفید رنگ که کارایی نظیر نمک را داشته، قسمت آبی رنگ که حاوی پودر شستشو می باشد و بخش ژله ای همراه با روکش پلاستیکی تشکیل شده است. تمامی محتویات پودرها درون یک پلاستیک ژله ای واقع شده و در دمای بالای ۴۰ درجه حل گشته و آماده شستشو می گردد. به همین دلیل در صورتی که برنامه شستشوی ظروف خود پایین تر از دمای ۴۰ درجه است، استفاده از قرص ماشین ظرفشویی توصیه نمی شود زیرا بخش آبی رنگ این قرص ها که حاوی مواد شوینده است در دمای ۴۰ درجه به بالا حل خواهد شد.

قرص های ماشین ظرفشویی، ظروف را به خوبی شسته و آن ها را براق می کند. همچنین می توانید میزان مصرف این قرص ها را نیز کنترل نمایید. این شوینده ها به خوبی در آب حل شده و هیچ سایشی را بر روی ظروف شما ایجاد نخواهد کرد. قرص های ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف به بازار عرضه شده که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

قرص ماشین ظرفشویی یا پودر ماشین ظرفشویی؟ کدام را انتخاب کنیم؟

برخی از افراد بین استفاده از پودرها شوینده ظرفشویی و قرص های ظرفشویی مرددند. باید به شما بگوییم که قرص های شوینده قدرت لکه بری بالایی داشته و به راحتی لکه هایی مانند چربی و لکه های قهوه را از بین می برند. این محصول علاوه بر شستشوی ظروف، آن ها را براق و درخشان می کنند. ما به شما توصیه می کنیم که برای شستن ظروف خود از قرص های ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا علاوه بر شستن کامل ظروف آن ها را نیز براق نماید.

مقایسه قیمت قرص ماشین ظرفشویی و پودر ماشین ظرفشویی

شوینده های ظرفشویی قیمت ثابتی ندارند و عواملی همچون ابعاد، نوع، کیفیت و … بر روی قیمت آن ها تاثیرگذار می باشند. قرص های ماشین ظرفشویی به دلیل وجود موادی همچون جلادهنده، نوعی نمک و پودر شوینده دارای قیمت بیشتری در مقایسه با پودرهای شوینده می باشند ولی کیفیت و قدرت شستشوی آن ها نیز به مراتب بیشتر است.

 

 

 

۰/۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *