بهداشتی

انتخاب شامپو مناسب برای انواع مو

انتخاب شامپو مناسب برای انواع مو

موها یکی از ابزارهای تأثیرگذار بر روی زیبایی می‌باشند و محافظت از آن‌ها ملزم استفاده از شوینده‌های مرغوب و تقویت‌کننده است. موهای سر به سه دسته موهای چرب، موهای خشک و موهای معمولی تقسیم می‌شود. برای سالم ماندن موها و حفظ درخشندگی و زیبایی آن‌ها بهتر است از شامپو مناسب با موهای خود استفاده کنید. برای مشاهده بهترین و باکیفیت‌ترین شامپوها به سایت پاکسان پاک مراجعه نمایید.

شامپو مناسب موهای خشک

برخی از افراد دارای موهای خشک هستند و همین امر باعث وز شدن و زبر شدن موهای سر می‌شود. اکثر دلیل خشکی موها عدم وجود آب در ریشه مو می‌باشد بنابراین افرادی که دارای موهایی خشک هستند باید از شامپوهای موهای خشک و شامپوهای کراتینه استفاده کنند تا با آبرسانی مناسب به ریشه مو، وزی و بدحالتی آن از بین برود. همچنین افرادی که دارای موهای خشک هستند نباید به‌صورت مکرر موهای خود را بشویند و تنها باید با شستن موها با شامپوهایی مناسب، موهای خود را تقویت کنند.

شامپو مناسب موهای چرب

برخی از افراد موهای چربی دارند و برای از بین بردن این چربی بارها و بارها موهای سرخود را می‌شویند که این کار باعث آسیب رسیدن به موها و از بین رفتن خوش‌حالتی آن می‌شود. امروزه شامپوهایی مخصوص موهای چرب تولید و وارد بازار شده و با تنها یک‌بار شستن موها چربی آن از بین می‌رود و دیگر نیازی به شستشوی مجدد موها نمی‌باشد. این شامپوها به‌مرور باعث متعادل شدن چربی موها شده و از این طریق باعث رضایت مشتریان می‌شود.

شامپو مناسب موهای معمولی

موهای معمولی یکی از ایده آل ترین موها بوده و درصورتی‌که دارای این نوع مو هستید، مراقبت بسیار زیادی از آن نمایید. موهای معمولی موهایی هستند که نه زیاد چرب و نه زیاد خشک بوده و شما هیچ‌گونه کدری و یا آسیبی را در این موها مشاهده نخواهید کرد. افرادی که موهای معمولی دارند بهتر است از شستشوی روزانه موها اجتناب کرده و به‌صورت یک روز در میان موها را بشویند.

انواع شامپوها

تقویت‌کننده

شامپوهای تقویت‌کننده دارای فرمولاسیونی بسیار قوی بوده و موهای آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند. این شامپوها با استفاده از مواد مغذی درون خود به ریشه مو و ساقه آن نفوذ کرده و تأثیرات مثبتی را بر روی آن‌ها ایجاد می‌کند. در سال‌های اخیر استفاده از انواع تقویت‌کننده‌ها در بین خانم‌ها و آقایان رواج زیادی پیداکرده است.

شامپوی حجم دهنده

برخی از افراد دارای موهای کم‌پشت با تارهای نازک هستند که این موها جلوه زیبایی نداشته و باعث نارضایتی افراد شده است. شامپو حجم دهنده با تقویت ریشه‌های مو و آبرسانی به آن، موها را تقویت کرده و با افزایش ضخامت موها حجم آن‌ها را زیادی می‌کند.

شامپو نرم‌کننده

شامپو نرم‌کننده خاصیت شستشویی نداشته و تنها باعث نرم و خوش‌حالت شده موها می‌شود. شما پس از شستشوی کامل موها، مقداری از شامپوی نرم‌کننده را بر روی ساقه موهای خود مالیده و با آب می‌شویید. این روش باعث راحت شانه شدن موها می‌شود.

شامپو مناسب موهای رنگ‌شده

رنگ‌ها دارای مواد شیمیایی هستند و می‌توانند به موهای شما آسیب برسانند به همین دلیل شامپوهایی تولیدشده که با تقویت موها مانع از آسیب دیدن آن‌ها می‌شود. این شامپوها رنگ موها را تثبیت کرده و درخشانی موها را به دنبال دارد. شامپوی محافظ  رنگ‌ مو  بسیار مقوی بوده به همین دلیل استفاده از این شامپوها را به افرادی که موهای رنگ‌شده دارند، توصیه می‌کنیم.

شامپو مناسب شوره سر

شوره سر ظاهری بد به موها داده و کیفیت و زیبایی موها را کاهش می‌دهد. امروزه شامپوهایی تحت عنوان شامپوی ضد شوره سر طراحی‌شده و دارای فرمولاسیونی فوق‌العاده قوی بوده و خارش و پوسته پوسته‌شدن سر را از بین می‌برد. همچنین این شامپوها از رشد باکتری‌ها در پوست سر نیز جلوگیری می‌کند.

نحوه استفاده از شامپوها

پس از انتخاب شامپویی مناسب برای موها، نوبت به روش استفاده از آن می‌رسد. برخی از افراد برای تمیزی موهای سرخود چندین بار موها را با استفاده از شامپوها می‌شویند. باید توجه داشته باشید که این کار نه‌تنها سودی برای موها نداشته، بلکه باعث آسیب رساندن به آن‌ها نیز می‌شود. درنتیجه بهتر است یک‌مرتبه سر را شسته تا آلودگی‌ها و چربی‌های آن از بین برود و بار دوم شامپو را بر روی موی خود ماساژ دهید تا تقویت‌کننده‌ها به موی شما نفوذ کرده و باعث زیبایی و خوش‌حالت شدن آن‌ها شود. دقت داشته باشید که در هنگام شستشوی مو از آب ولرم استفاده کنید زیرا آب داغ می‌تواند به موهای شما آسیب برساند.

 

۰/۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *