شوینده ها

درباره شوینده های ظروف بیشتر بدانید

انواع شوینده ظروف

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع شوینده ظروف آشنا کنیم. از مزایا و معایب آن‌ها بگوییم و رازهایی که شاید ندانید را برای‌تان آشکار کنیم. این مسئله از آن نظر حائز اهمیت است که اگر شوینده ظروف کیفیت مناسبی نداشته باشند ظرف‌ها به خوبی تمیز نمی‌شوند. یا ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند. اگر بعد از شستشو، ظرف‌ها همچنان چربی داشته باشند یا لکه‌ای بر روی‌شان باقی مانده باشد، چندان خوشایند نیست. پس با ما باشید تا یک شوینده خوب انتخاب کنیم.

انواع شوینده ظروف

شوینده‌ها به سه دسته قرص، پودر و ژل تقسیم می‌شوند. اما موادی هم هستند که به کمک آنها می‌آیند تا ظروف درخشان‌تر و تمیزتری در اختیار داشته باشید. و همچنین دستگاه ظرفشویی شما مانند روز اول کار کند و به استهلاک نرسد. چرا که دستگاه ظرفشویی دستگاه پرکاربردی است و ممکن است بر اثر مصرف اشتباه یا مواد نامرغوب خراب شود. پس لطفا هرگز قیمت را فدای کیفیت شوینده‌های خود نکنید. و از مارک‌ها و برندهای معتبر خرید کنید.

قرص ظرفشویی

از مهم‌ترین انواع شوینده ظروف قرص‌های ظرفشویی هستند. قرص‌های ظرفشویی همان‌طور که در تصویر محصول می بینید از چند بخش متفاوت تشکیل شده‌اند. قسمت دایره‌ای رنگ قرص حاوی جلا‌دهنده است. که به ظروف‌تان درخشش و شفافیت می‌بخشد. و همچنین مانع از ایجاد لکه‌های ناشی از ماندن قطره‌های آب بر روی ظروف می‌شود. قسمت رنگی و سفید هم باعث پاک شدن، چربی زدایی و رفع بوی نامطبوع ظروف می‌شوند.

قرص‌ها را بهتر است برای تعداد ظروف بالا استفاده کنید. قرص‌های ظرفشویی پاک کنندگی قوی‌تری نسبت به پودر و ژل‌های ظرفشویی دارند. در دمای پایین‌تری حل می‌شوند. قیمت قرص‌ها بیشتر از دیگر شوینده‌های ظروف است. اما بخاطر اینکه با استفاده از قرص کمتر شاهد جمع شدن رسوب در لوله‌های ظرفشویی می‌شوید، خرید آنها توصیه می‌شود.

ژل ماشین ظرفشویی

ژل‌های ماشین ظرفشویی به میزان توصیه شده بر اساس راهنمای مربوطه باید در ظرف مخصوص تعبیه شده در ماشین ظرفشویی ریخته شود. ژل‌های ماشین ظرفشویی از پودرها قدرت پاک کنندگی بهتر دارند. بعضی از ژل‌ها خود حاوی نمک و مایع جلا‌دهنده هستند. اما بعضی از انواع ژل فاقد آنها هستند که در این صورت باید نمک و مایع ظرفشویی را تهیه کنید. ژل‌ها در دمایی بین پودرها و قرص‌ها حل می‌شوند.

پودر ماشین ظرفشویی

از دیگر انواع شوینده ظروف پودرهای ماشین ظرفشویی هستند که با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه به راحتی در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرند. بهتر است بعد از استفاده مکرر از این پودرها از جرم‌گیرها نیز استفاده کنید تا دستگاه ظرفشویی شما کارایی خود را از دست ندهد. میزان استفاده از پودر ماشین ظرفشویی بستگی به کثیفی ظروف شما دارد. چون پودرها در دمای بالاتری حل می‌شوند بهتر است از نمک و مایع جلا دهنده استفاده کنید تا ظروف شما تمیزتر شوند.

انواع شوینده ظروف ماشین ظرفشویی

انواع شوینده ظروف ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی

نمک در ماشین ظرفشویی با علامت S یعنی Salt نشان داده می شود. زمانی که این علامت روشن است شما باید در ظرف مخصوص ماشین ظرفشویی به میزان لازم نمک قرار دهید و به اصطلاح آنرا شارژ کنید. عموما خود برند ماشین ظرفشویی یک نوع نمک را پیشنهاد می‌کند. اگر برای‌تان مقدور بود سعی کنید از همان نمک تهیه کنید. اما اگر نتوانستید از یک فروشگاه معتبر نمکی که مصرف کنندگان رضایت بالایی از آن داشته‌اند تهیه کنید. نمک برای کنترل سختی آب به کار می رود. به عبارت ساده زمانی که آب سخت باشد به راحتی با شوینده شما واکنش نشان نمی دهد و شوینده در آب حل نمی شود. در نتیجه شستشوی ظروف با شکست مواجه خواهد شد. اما نمک باعث کاهش سختی و در نتیجه حلالیت بیشتر آن می‌شود.

مایع جلا دهنده

مایع جلا دهنده همان طور که از نام آن پیداست به شفافیت و درخشان‌تر شدن ظروف شما کمک می کنند. و هم چنین اگر در گذشته شاهد بوده اید که ظروف لکه‌های کوچکی بعد از شستشو پیدا می کنند مایع جلا دهنده به رفع این لکه‌ها کمک می کند. اگر روی شوینده‌ای که استفاده می‌کنید ذکر شده حاوی مایع جلا دهنده شما می توانید مقدار کمتری از آن استفاده کنید.

بوگیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در اثر استفاده ممکن است بویی نامطبوع بگیرد که آزار دهنده است. در نتیجه بوگیر‌هایی فراهم کرده اند که با قرار دادن آنها در محل مخصوص در آب حل می‌شوند و بوی نامطبوع را از بین می‌برند و بویی خوش و ملایم ساطع می‌کنند. البته ظروف بویی به خود نمی‌گیرند و شما در حین استفاده از آنها فقط بوی خوش غذا را احساس می‌کنید. در همه انواع شوینده ظروف استفاده از بوگیر پیشنهاد می‌شود.

جرم‌گیر ماشین ظرفشویی

بسته های جرم‌گیر که استفاده از آنها بسیار آسان است برای از بین بردن رسوبات طراحی شده‌اند. به صورت میانگین بعد از یک ماه یا یک و نیم ماه دستگاه‌های ظرفشویی به یک جرم گیری کلی احتیاج دارند. مهم نیست که از کدام انواع شوینده ظروف استفاده می‌کنید. جرم گیری اصلی اساسی است. اگر تمایلی ندارید از قرص های جرمگیر استفاده کنید باید قطعات داخل ماشین را با احتیاط جدا کنید و با موادی مانند سرکه و … بشویید که بسیار طولانی است. پس خرید این قرص های جرم‌گیر که به افزایش عمر دستگاه‌تان کمک می‌کند در صرفه‌جویی وقت شما نیز موثر خواهند بود. برای خرید انواع شوینده ظروف به پارسان پاک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *